top of page

ЕНЕРГОСБЕРІГАЮЧА ПЛІВКА

енергосбереження

Енергозбереження (збереження тепла) у приміщеннях у холодну пору року було основною проблемою у всі часи. Навіть первісні люди, розпалюючи багаття в печері, намагалися завісити вхід шкурами тварин, щоб хоч якось зберегти рятівне тепло.

Нині ця проблема також актуальна. Теплові втрати в офісних та житлових будинках відбуваються через тонкі промерзаючі стіни, щілини у віконних та дверних отворах, наявність вентиляційних каналів. Але зараз цих втрат вдається уникнути, тому що сучасні теплоізолюючі матеріали добре справляються із цим завданням: стіни утеплюють ізоляційними покриттями, щілини закладають поліуретановою монтажною піною. Це дозволяє скоротити втрати тепла на 40% – 60%.

Однак у сучасних будівлях площа поверхонь вікон займає від 25% до 100% загальної площі зовнішніх стін будівлі і через вікна, а точніше скло, відбувається основна втрата тепла (інфрачервоне теплове випромінювання проходить через звичайне скло не затримуючись). Ця проблема також частково вирішується. Зараз широко застосовуються енергозберігаюче скло в склопакетах, яке досить успішно справляються з цим завданням.

Але що робити, якщо у Вас в будинку вже встановлені вікна зі звичайним склом? Заміна склопакетів на нові енергозберігаючі – задоволення не з дешевих.

Для вирішення цього завдання було створено спеціальні багатошарові енергозберігаючі плівки, що повертають  теплове (інфрачервоне) випромінювання назад у приміщення. При виготовленні цих плівок використовуються дорогоцінні та рідкісноземельні метали (золото, срібло, сплав нікелю та хрому). Товщина шару металу - всього кілька молекул, тому ступінь пропускання видимого світла дуже висока, а вартість - не набагато дорожче вартості звичайної тонувальної плівки.

Матеріали підбираються так, щоб тепло, потрапивши всередину плівки, багаторазово "відбивалося" від прошарків металу, не виходячи назовні, тим самим нагріваючи саму плівку і повертаючи тепло назад у приміщення.

схема енергозбереження
bottom of page